Niesamowite zwierzęta dla ciekawych świata dzieci

Pierwsze lata życia człowieka to moment, w którym kształtują się pierwsze zainteresowaniaPierwsze lata życia człowieka to moment, w którym kształtują się pierwsze zainteresowania. Wiele dzieci fascynuje się zwierzętami i z tego powodu na rynku księgarskim dostępnych jest wiele pozycji poruszających ten temat. Wśród nich pojawiła się ostatnio kolejna książka dotykająca tego tematu, czyli “Opowieści o zwierzętach, które zmieniły świat. 51 superbohaterów z krwi i kości“. Autor G.L. Marvel w tej pozycji pokazuje, jak sugeruje sam tytuł, 51 niesamowitych zwierząt, które w jakiś sposób przyczyniły się do rozwoju nauki, technologii, medycyny czy po prostu wpłynęły na losy ludzkości bądź pojedynczego człowieka. Książka ta z całą pewnością spodoba się najmłodszym, ale istnieje także duże prawdopodobieństwo, że przypadnie do gustu nieco starszym czytelnikom.

Niezwykli towarzysze człowieka

Zwierzęta towarzyszą ludziom od tysiącleci. Egzystują obok człowieka od tak dawna, że czasami łatwo zapomnieć, do czego zdolne są poszczególne jednostki. “Opowieści o zwierzętach, które zmieniły świat. 51 superbohaterów z krwi i kości” przypomina, do jak wielkiego wysiłku i poświęcenia zdolne są, przede wszystkim, opisane w książce ssaki. G.L. Marvel przykładowo przybliża czytelnikom historię niedźwiedzia Wojtka, który w czasie II wojny światowej był żołnierzem i służył w armii generała Andersa. W albumie można przeczytać także o niesamowitym słonia, który w trudnych warunkach uratował małą dziewczynkę. Wśród 51 historii znalazło się także odniesienie do historii, autor wyjaśnia bowiem, że w średniowieczu podczas wielkich bitew konie walczyły za swoich jeźdźców nawet wtedy, gdy rycerz po wypadnięciu z siodła już dawno nie żył. W książce G.L. Marvela nie zabrakło także przedstawienia sylwetki Łajki, czyli pierwszego psa, który poleciał w kosmos.

Ciekawe wydanie

Bez wątpienia “Opowieści o zwierzętach, które zmieniły świat. 51 superbohaterów z krwi i kości” mogą się podobać nie tylko ze względu na treść, ale również przez wzgląd na estetyczne wydanie. G.L. Marvel musi być zadowolony z ostatecznego kształtu, w jakim jego pozycja trafiła na półki księgarń. Twarda oprawa i przepiękne, kolorowe ilustracje dołączone do każdej historyjki sprawiają, że trudno oprzeć się tej książce i jej nie kupić. “Opowieści o zwierzętach, które zmieniły świat. 51 superbohaterów z krwi i kości” warto jednak zakupić nie tylko ze względu na walory wizualne. Na samym końcu albumu znajduje się test wiedzy – taka forma rozrywki pod koniec lektury spodoba się każdemu dziecku.

Dlaczego warto kupić?

“Opowieści o zwierzętach, które zmieniły świat. 51 superbohaterów z krwi i kości” warto mieć na półce, ponieważ:

  • jest to książka pięknie wydana
  • zawierają wiele ciekawostek
  • mogą zainteresować dzieci dalszym poznawaniem świata zwierząt.
Coffee obraz autorstwa freepik - www.freepik.com